Parametrics
CY7C344-25WMB absolute maximum ratings: (1)Storage Temperature:–65 to +150℃; (2)Ambient Temperature with Power Applied: 0 to +70℃; (3)Maximum Junction Temperature (Under Bias): 150°C; (4)Supply Voltage to Ground Potential: –2.0V to +7.0V; (5)Maximum Power Dissipation: 1500 mW; (6)DC VCC or GND Current: 500mA; (7)DC Output Current, per Pin:–25 mA to +25mA; (8)DC Input Voltage[2]:–3.0V to +7.0V; (9)DC Program Voltage: +13.0V.